Witamina A witaminą młodości

witamina a kondycja skóry
żywieniowe źródła witaminy A

Witamina A oraz jej pochodne ma silne działanie antyaging’owe (przeciwstarzeniowe), wygładzające, stymulujące oraz uelastyczniające skórę. Efektem stosowania tej substancji jest zmniejszenie szorstkości skóry, wygładzenie zmarszczek, zagęszczenie struktury skóry, rozjaśnienie przebarwień i wygładzenie struktur naskórka. Retinoidy przyspieszają odnowę naskórka i wywierają silny wpływ na metabolizm komórkowy. Pomijając skomplikowane mechanizmy działania retinoidów można podsumować ich działanie jako stymulację kolagenu I i III, regulowanie procesu odnowy komórek naskórka, hamowanie transportu melaniny (barwnika odpowiadającego za przebarwienia skórne) do komórek naskórka, hamowanie działania enzymów powodujących degradację kolagenu i elastyny, stymulowanie powstawania nowych naczyń krwionośnych i normalizacja procesów złuszczania naskórka.

Jak wygląda proces wprowadzanie retinoidów do pielęgnacji i co to jest retinizacja?

Retinoidy aplikujemy na suchą skórę twarzy, szyi i dekoltu raz na dobę. Po upływie 30 minut aplikujemy na to warstwę kremu nawilżającego. Bardzo ważnym elementem jest regularne stosowanie filtrów SPF i ograniczenie do minimum ekspozycji skóry na słońce. Może zdarzyć się nadmierne podrażnienie skóry spowodowane wprowadzeniem retinoidów do pielęgnacji. Należy wtedy odstawić kosmetyk na 2-3 dni (do momentu regeneracji skóry) i w tym czasie stosujemy kosmetyki kojące. Najlepiej zacząć od niskich stężeń i stosowania ratinoidu raz lub dwa razy w tygodniu i stopniowo zwiększać stężenie i częstotliwość.

Pierwsze efekty obserwujemy po 3-4 miesiącach gdyż tyle mniej więcej trwa proces neokolagenazy. Skóra w trakcie kuracji może być bardziej wrażliwa i obserwujemy wydłużony proces gojenia się ran.

Najważniejsze zasady stosowania retinoidów to…

-Zawsze nakładamy preparat na całkowicie suchą skórę. Najlepiej 15-20 minut po jej umyciu.

-Gdy zauważamy podrażnienie skóry zmniejszamy częstotliwość stosowania retinoidów.

-Nie stosujemy retinoidów dłużej niż przez pół roku.

-Podczas kuracji i po należy stosować codziennie rano SPF 50

Call Now Button