Osocze bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe, czyli płytki krwi w akcji
Czasami stosowanie złożonych preparatów chemicznych okazuje się zbędne. Zamiast tego można zastosować osocze bogatopłytkowe. Czym ono jest? Oferowane przez nas osocze bogatopłytkowe w Chorzowie to koncentrat płytek krwi. Powstaje wskutek odwirowania krwi pacjentki. W wyniku wirowania w specjalnie przeznaczonym do tego urządzeniu, z krwi wytrącamy trombocyty i czynniki wzrostu. Trombocyty służą odnowie tkanek, jednak to nie jedyne ich pożyteczne działanie. Powodują również aktywację fibroblastów do produkcji kolagenu.
Czym jest fibryna? To tak zwane białko osocza krwi. Bierze ono udział w procesie krzepnięcia krwi, stanowiąc szkielet skrzepu. Tym samym mowa o białku, które czynnie wspiera samoregenerację skóry. Nie powinno zatem dziwić, że fibryna bogatopłytkowa znalazła zastosowanie w kosmetologii. Dzisiaj aplikacja tej substancji należy do powszechnie stosowanych zabiegów, wciąż zyskując na popularności.
Jakie korzyści daje fibryna bogatopłytkowa?
Osocze bogatopłytkowe służy w zasadzie każdemu, bez względu na płeć czy wiek. Jest to bowiem zabieg regenerujący skórę. Skóra nieustannie narażona jest na urazy i mikrourazy. Ponadto zachodzi naturalny proces starzenia się. Tym samym zastosowanie zabiegu regenerującego zawsze ma sens. Osocze działa poprzez odbudowę tkanki łącznej, pierwsze efekty dając już po kilku tygodniach, Dla uzyskania lepszych efektów zaleca się kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Specjalista podczas pierwszej wizyty określi liczbę wymaganych zabiegów, które zwykle wykonujemy co 4 tygodnie.
Często pojawia się pytanie, czy osocze bogatopłytkowe to bezpieczny zabieg. Pragniemy podkreślić, że jest on bezpieczny w stu procentach. Otóż aplikowane przez nas osocze bogatopłytkowe w Chorzowie to substancja autologiczna. Innymi słowy, podajemy do organizmu substancję, która naturalnie w nim występuje. Osocze nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, zatem nie ma mowy o reakcji alergicznej czy o odrzuceniu przez organizm danej substancji. Zabieg jest prosty i szybki. Przeprowadzamy go w następujących etapach:
- pobranie krwi od pacjentki.
- odwirowanie krwi w specjalnym urządzeniu.
- aplikacja osocza bogatopłytkowego do skóry właściwej.
Pragniemy podkreślić, że zabieg wykonują wykwalifikowani specjaliści. Podczas jego przeprowadzania obecny jest kosmetolog oraz pielęgniarka. Kosmetolog zajmuje się przygotowaniem osocza i ogólnym nadzorem nad zabiegiem. Natomiast pielęgniarka pobiera krew oraz wstrzykuje osocze.
Więcej informacji o fibrynie bogatopłytkowej
S-PRF/ I-PRF, jesteście ciekawi co to takiego?
Osocze bogatopłytkowe już wszyscy znają i powszechnie wiadomo, że jest jednym z moich ukochanych zabiegów regeneracyjnych. A co się kryje pod tym tajemniczym skrócie?
Siostra osocza czyli fibryna bogatopłytkowa.
Ludzki organizm posiada ogromny potencjał do szybkiej regeneracji i odbudowy. W momencie uszkodzenia tkanek uruchamia naturalne mechanizmy, prowadzące do aktywacji procesów odpowiedzialnych za gojenie. Jednym z kluczowych elementów tego procesu są płytki krwi oraz komórki macierzyste.
Fibryna powstaje z fibrynogenu na skutek działania trombiny, a wytrącana jest bezpośrednio z osocza. W związku z pełnioną w organizmie funkcją fibryna wykazuje silne właściwości regeneracyjne i to właśnie one sprawiły, że naukowcy znaleźli dla tego białka doskonałe zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej.
Wiecie, że wyróżniamy dwa rodzaje fibryny?
-Fibryna strukturalna, inaczej stelażowa podana w miejsca ubytków tkanek tworzy tymczasowy stelaż dla nowo tworzących się linii komórkowych i tkanek. Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek.
-Bogatopłytkowa fibryna komórkowa to koncentrat płytkowy nowej generacji w postaci trójwymiarowej sieci fibryny, która stymuluje proces odnowy biologicznej tkanki skórnej, inicjując proces regeneracji.
Fibryna podana miejscowo do tkanek natychmiast wypełnia przestrzenie od wewnątrz. Dzięki tworzącej się w tkankach strukturze przestrzennej, znajdujące się w sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste powoli uwalniane są z macierzy fibrynowej i rozpoczyna się proces odnowy tkanek, komórek i naczyń oraz angiogenezy.
Na podstawie dostępnych badań naukowych można stwierdzić, że dzięki powolnej koagulacji wstrzykniętej w tkanki fibryny, a tym samym utworzonej naturalnej sieci na której będą zachodziły procesy naprawcze, efektami zabiegów z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej będą:
- wygładzenie zmarszczek
- poprawa napięcia i gęstości skóry
- regeneracja naskórka oraz skóry właściwiej