Toksyna botulinowa

Czym jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa zwana inaczej botoksem. Od pewnego czasu botoks należy do najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Zadaniem preparatu jest relaksacja mięśni, wskutek czego dochodzi do wygładzenia zmarszczek mimicznych. Skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka. W celu utrzymywania efektów działania toksyny botulinowej warto powtarzać zabieg raz na 6-9 miesięcy.

Dzisiaj toksyna botulinowa to substancja znana głównie z zastosowania w medycynie estetycznej. Jednak od dziesiątek lat wykorzystuje się ją również w innych obszarach medycyny, głównie w okulistyce i neurologii. Jest to przede wszystkim najlepiej przebadana substancja, która w celach estetycznych jest wykorzystywana od 30 lat.

Toksyna botulinowa Chorzów – jesteś w profesjonalnych rękach

W niektórych kręgach botoks nie cieszy się dobrą sławą. Jest to konsekwencja nieudanych zabiegów, których efekty możemy oglądać w telewizji, w postaci maskowatych twarzy gwiazd ekranu i estrady. Czy maskowata twarz, w zasadzie pozbawiona mimiki twarzy, to nieunikniona konsekwencja zabiegu? Nic z tych rzeczy. Efekt taki wynika z użycia nadmiarowej ilości botoksu oraz złej techniki podana.

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, w których ofercie znajduje się między innymi toksyna botulinowa w Chorzowie. Przeprowadzeniem zabiegu zajmuje się lekarz z odpowiednimi ku temu kompetencjami. Znajomość anatomii, wpływu botoksu na mięśnie i świadomość konsekwencji jego stosowania sprawiają, że decydując się na zabieg w naszym gabinecie, możesz być spokojna/spokojny o właściwy efekt. Zapewniamy również pełne bezpieczeństwo. Przed wykonaniem zabiegu specjalista przeprowadza wywiad z pacjentką oraz sprawdza stan jej skóry. Wszystko to w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Toksyna botulinowa Chorzów w gabinecie La Beauty Studio to zabieg nie tylko bezpieczny, dający doskonałe efekty, ale również komfortowy. Odczucia podczas zabiegu często są porównywane do ukąszenia komara a większość pacjentów nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Pierwsze efekty zabiegowe obserwujemy po kilku dniach, natomiast ostateczny efekt uzyskujemy po upływie 14 dni. Zachęcamy do kontaktu w celu umówienia terminu pierwszej wizyty.

Call Now Button