Techniki łączone to w większości przypadków klucz do sukcesu. Pozwalają one na uzyskanie maksymalnych efektów zabiegowych, które nie są możliwe do uzyskania przy zastosowaniu technik pojedynczych.

Wstęp

Terapie kojarzone skracają czas trwania terapii oraz dają możliwość maksymalizacji skuteczności zabiegów. Najczęściej wykorzystujemy je w terapii blizn oraz biorewitalizacji skóry. Dziś omówimy sobie z czym można łączyć zabieg mikroporacji czyli znanej już wam mezoterapii mikroigłowej.

Peeling chemiczny + mezoterapia igłowa lub mikroigłowa

Mezoterapia igłowa. Kontrolowane uszkodzenia skóry, o co w tym chodzi?

Mamy tutaj połączenie dwóch zabiegów, które powodują kontrolowane uszkodzenie skóry. Oba uruchamiają kaskadę regeneracji i odbudowy tkanek. Dokładnie taką samą, jaka zachodzi w momencie skaleczenia się. Pod wpływem uszkodzenia skóry dochodzi do aktywacji ścieżki zapalnej czyli odpowiedź immunologiczna organizmu na zranienie, której zadaniem jest szybka odbudowa i regeneracja tkanki.

Mezoterapia frakcyjna, mikroigłowa podkręca działanie zabiegu w zależności od techniki zabiegowej, którą zastosujemy czyli długości czy ilości igieł. W zależności od potrzeb skóry, inną procedurę zastosujmy gdy zależy nam na wzmocnieniu i głębszej penetracji substancji aktywnej a innej w momencie gdy mamy zamiar skórę poddać rewitalizacji czy remodelingowi.

Mezoterapia igłowa pozwala natomiast na podkręcenie efektów zabiegowych dlatego, że możemy podać bezpośrednio do skóry właściwej substancje, które nie miałyby szans pokonać bariery skórno-naskórkowej. Przy połączeniu mezoterapii igłowej oraz mikroigłowej uzyskujemy efekt wielopoziomowej stymulacji skóry poprzez uruchomienie kaskady zapalnej podczas mikrouszkodzeń skóry oraz nakłuć igłą wraz z podaniem śródskórnym substancji czynnej.

Podsumowanie

Rewelacyjnym rozwiązaniem jest również połączenie mezoterapii mikroigłowej z osoczem bogatopłykowym. Mamy tutaj dokładnie ten sam mechanizm naprawczy co przy połączeniu z mezoterapią igłową ale dodatkowo mamy działanie czynników wzrostu, które potęgują efekty zabiegowe oraz przyspieszają gojenie.

Po tak inwazyjnych zabiegach należy pamiętam o wszelkich zasadach aseptyki. Pamiętamy o stosowaniu ręczników jednorazowych, zmianie pościeli oraz o tym, aby nie zanieczyścić okolicy zabiegowej za pomocą dłoni, przytulasów z pieskiem czy drzemce na zakurzonej poduszce z kanapy ?

Nie stosujemy również leków przeciwzapalnych przez kolejne 7 dni po zabiegu.

Call Now Button