Mezoterapia igłowa

Dzisiaj mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w ramach medycyny estetycznej. Jednocześnie jest to zabieg wszechstronny, dający różnorodne efekty w zależności od zastosowanego preparatu oraz obszaru ciała, na którym wykonuje się mezoterapię. Rzecz w tym, iż sama mezoterapia igłowa to określenie techniki wykonania, a nie konkretnego zabiegu.

Mezoterapia igłowa

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wykonaniu licznych nakłuć na obszarze poddawanym zabiegowi. Przez te nakłucia aplikuje się odpowiednie substancje, które mają za zadanie zrealizować określone zadania. Może to być pobudzenie produkcji kolagenu, zwiększenie nawilżenia skóry, a nawet pobudzenie wzrostu włosów. 

Należy podkreślić, że mezoterapia igłowa oddziałuje na skórę dwudrogowo. Po pierwsze na stan skóry wpływa aplikowana substancja. Po drugie same mikrouszkodzenia oddziałują w pozytywny sposób. Dzięki nim dochodzi do pobudzenia fibroblastów, odpowiedzialnych za produkcję kolagenu oraz elastyny. W konsekwencji produkowane są białka zwiększające jędrność skóry. Dochodzi także do poprawy jakości macierzy zewnątrzkomórkowej oraz krążenia krwi w skórze. 

Kiedy wskazana jest mezoterapia?

Zabieg mezoterapii znajduje szereg zastosowań, do których należą:

  • usuwanie pierwszych oznak starzenia się skóry,
  • likwidacja zmarszczek,
  • odżywienie skóry,
  • ujędrnienie skóry.

    Mezoterapia Chorzów – zapraszamy do gabinetu

    W naszej ofercie znajduje się mezoterapia. Chorzów jest miastem, w którym to mieści się nasza siedziba. W salonie czekają na Ciebie wykwalifikowani specjaliści, którzy są absolutną gwarancją poprawnego i bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu. Dzięki dużemu doświadczeniu wykonujemy zabieg maksymalnie niwelując dolegliwości bólowe. Dobieramy optymalne preparaty, uwzględniając cel przeprowadzania zabiegu, obszar skóry, który jest mu poddawany, specyfikę skóry pacjentki oraz jej stan zdrowotny. Zabieg mezoterapii powtarzamy kilkukrotnie w odstępach 2-4 tygodniowych. Serdecznie zapraszamy!

    Call Now Button