Zabiegi

TOKSYNA BOTULINOWA

Toksyna botulinowa typu A to lek zwiotczający mięśnie.

Brzmi strasznie, jednak w medycynie estetycznej jest to substancja używana jest od 30 lat do wygładzania zmarszczek mimicznych. Dzięki temu procesowi mamy efekt zaniku siły mięśniowej – likwidacji zmarszczek mimicznych. Zabieg jest bardzo prosty i krótki. Zwykle nie wymaga znieczulenia. Przed wykonaniem zabiegu lekarz ocenia stan skóry oraz nakreśla okolice, które będą poddane zabiegowi.

Efekt zabiegowy pojawia się po upływie kilku dni od podania preparatu. Ostateczny rezultat uzyskujemy po 14 dniach. Efekt relaksacji mięśni utrzymuje się przez około 6 miesięcy.

Zastosowanie:

  • likwidacja zmarszczek (poziome czoła, lwia zmarszczka oraz kurze łapki, palacza)
  • nadmierna potliwość
  • zwalczanie bruksizmu
  • unoszenie brwi

Zabieg jest wykonywany przez lekarza.

PEELINGI CHEMICZNE

Peelingi chemiczne są najważniejszym elementem rozpoczynającym profesjonalne terapie skóry.

Wszystkim klientkom, które przychodzą do mnie na konsultację w celu oceny stanu skóry, doboru odpowiednich terapii zabiegowych oraz pielęgnacji na samym początku doradzam właśnie peeling chemiczny.

Jest to niezwykle istotny element pielęgnacji skóry. W 90% przepadków peeling jest pierwszym krokiem, jaki podejmujemy rozpoczynając indywidualnie dobraną terapię, gdyż nawet najlepszy zabieg nie przyniesie zadowalających efektów na skórze, która jest szara, zanieczyszczona i pozbawiona blasku oraz z nierównym kolorytem.

Peeling chemiczny ma za zadanie wygładzić skórę, usunąć zrogowaciały naskórek, zwalczyć rozszerzone pory i zniwelować zaskórniki. Odpowiednio dobranym preparatem rozjaśniały przebarwienia, likwidujemy blizny pozapalne oraz drobne zmarszczki.

Pamiętajcie, że najpiękniej wypełnione usta, policzki czy idealnie wygładzone czoło toksyną botulinową nie będzie wyglądało dobrze, gdy nasza skóra nie będzie odpowiednio wypielęgnowana, nawilżona i zadbana.

Dlatego kochamy peelingi i ich cudowne działanie na skórę. Dla każdej z Was indywidualnie dobieram peeling, który jest naszym pierwszym krokiem do pięknej skóry zanim zaczniemy przechodzić do jej dogłębnego odżywiania.

W „La Beauty Studio” w okresie letnim oferuję Wam peelingi całoroczne, które nie mają działania fototoksycznego bazujące na buforowanym TCA. Jesienią wraz ze zmniejszeniem intensywności nasłonecznienia nasze możliwości rosną. Możemy w tym okresie stosować retinol, kwas glikolowy, roztwór Jessnera, kwas traneksamowy i inne.

Dla każdego tworzymy indywidualne terapie łączone po to, aby uzyskać zadowalające efekty.

  • Roztwór Jessnera to preparat zawierający kwas salicylowy o stężeniu 14% który reguluje pracę gruczołów łojowych, wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Ma silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. Ponadto kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Dodatkowo w składzie mamy kwas mlekowy 14%, który w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrna i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i rozjaśniająco. W składzie mamy również kwas cytrynowy 8% o działaniu keratolitycznym, dzięki czemu usuwa przebarwienia i działa rozjaśniająco na skórę.
  • TCA –  kwas trójchlorooctowy to pochodna kwasu octowego. Powoduje złuszczanie się naskórka, dzięki czemu skóra ulega rewitalizacji poprzez stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu. Polecany jest szczególnie przy cerze tłustej, łojotokowej, ze zmianami trądzikowymi lub potrądzikowymi, a także dla skóry z widocznymi oznakami starzenia.
  • Kwas lactobionowy – to preparat o działaniu łagodzącym, zmiękczającym naskórek, przeciwzapalnym i silnie nawilżającym. Kwas ten zmniejsza ilość popękanych naczynek i zapobiega pękaniu nowych. Pomaga on również oczywiście w usuwaniu martwego naskórka. Zalecany jest do skór suchych, wrażliwych czy naczyniowych, ale także jako ratunek łagodzący przy innych typach skóry.
  • Kwas transeksamowy – oprócz działania rozjaśniającego przebarwienia, wykazuje również właściwości przeciwświądowe i przeciwzapalne. Sprawdzi się w przypadku skóry z trądzikiem różowatym, poprzez hamowanie angiogenezy wywoływanej. Działa silnie depigmentująco na hiperpigmentacje skórne.
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Jest to separowany z krwi pacjenta koncentrat płytek krwi. Jest bogaty w cytokiny czyli powszechnie znane czynniki wzrostu oraz białka. Mają one działanie silnie stymulujące procesy naprawcze w skórze.

Jaki efekt daje zastosowanie PRP?

Trombocyty + Czynniki wzrostu = intensywna regeneracja skory, wytworzenie nowej tkanki łącznej. Jest to zabieg bezpieczny, gdyż preparat użyty do iniekcji to substancja autologiczna – w 100% bezpieczna.

Zabieg wykonujemy w serii 3-6 zabiegów co 4 tygodnie.

W „La Beauty Studio” przy zabiegach osocza oraz fibryny bogatopłytkowej uczestniczy pielęgniarka po to, aby bezpiecznie i profesjonalnie pobrać krew.

Pracujemy tylko na aktualnych, certyfikowanych medycznie zestawach do osocza 2B. Zestawy posiadają zarówno certyfikat in vitro jak i in vivo. Jest to ważne po to, aby probówka posiadała oba certyfikaty. Jeden z nich pozwala na bezpieczne pobranie krwi a drugi na to, aby bezpiecznie wprowadzić osocze z powrotem do organizmu za pomocą iniekcji do skóry właściwej.

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Zabieg dzięki któremu możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc dotkniętych jej nadmiarem.

  • Produkt wykorzystujemy w obrębie twarzy oraz w miejscach wymagających zagęszczenia skóry. Jego głównym składnikiem jest fosfatydylocholina, która ma działanie rozpuszczające adipocyty, czyli komórki tłuszczowe. Natomiast dzięki innowacyjnym kompleksom peptydów biomimetycznych uzyskujemy efekt liftingu tkanek oraz ujędrnienia skóry.

Preparat świetnie sprawdzi się przy terapii drugiego podbródka.

  • Produkt służy to mezoterapii lipolitycznej w obrębie ciała. Powoduje rozpuszczanie tkanki tłuszczowej w okolicy zabiegowej. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. „Obrzęknięte” komórki pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, z którą trafiają do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.

Zalecana jest seria 3-6 zabiegów w celu maksymalizacji efektów.

STYMULATORY TKANKOWE

Służą głównie do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny oraz dają naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Efektem jest świeża i promienna skóra. Do grupy stymulatorów tkankowych zaliczamy preparaty na bazie hydroksyapatytu wapnia, kolagenu, aminokwasów czy kwasu L-polimlekowego. Każdy z nich ma inny mechanizm odbudowujący i naprawczy i nadaje się do innego rodzaju skóry.

HIALURONIDAZA

Hialuronidaza to enzym, który rozkłada kwas hialuronowy w skórze. W kosmetologii estetycznej wykorzystywany jest do usuwania niechcianych i niepożądanych efektów zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Hialuronidaza służy do ich rozpuszczania i leczenia powikłań związanych np. przesunięciem materiału w skórze czy niewłaściwym go podaniem.

Hialuronidazę podaje się za pomocą cienkiej igły w miejsce, w którym uprzednio wstrzyknięty był wypełniacz.

Pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku minutach, ale w przypadku pojawienia się obrzęku, mogą być niezauważalne. Hialuronidaza działa do 72 godzin.

Najważniejsze przed podaniem hialuronidazy, to wykluczenie osoby z alergią na jad owadów błonkoskrzydłych. Przed pierwszorazowym podaniem należy wykonać test śródskórny. Wynik odczytujemy po 72 godzinach oraz w przypadku wyniku ujemnego podajemy enzym hialuronidazę.

Należy pamiętać, że po zabiegu hialuronidazy obserwujemy duży obrzęk w okolicy zabiegowej, który ustępuje po kilku dniach.

W niektórych przypadkach zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie.

DEPILACJA LASEROWA

Trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia zapewni wam komfort w życiu codziennym i ułatwi dbanie o siebie.

Depilacja laserem diodowym daje imponujące efekty. Po pierwszym zabiegu zostaje usunięte do 30% włosów, a po całej serii nawet do 98%.

Mechanizm działania światła laserowego polega na miejscowym, precyzyjnym podgrzaniu i zniszczeniu elementów cebulki włosowej zabarwionych melaniną bez szkodliwego oddziaływania na pozostałe komórki skóry. Skutkiem uszkodzenia cebulki jest usunięcie włosa na stałe.

Zabieg należy wykonać w serii około 6 zabiegów co 6 tygodni.

Stymulator tkankowy

Stymulacja tkankowa to zabieg, którego nie muszę nikomu przedstawiać. Produkt zwany molekułą młodości służący do remodelingu tkanek i znoszenia zwiotczeń skóry.

Najwyższe stężenie kwasu hialuronowego 64 mg/2 ml. Jest stabilizowany termicznie, swobodnie i rozlegle dyfunduje w tkance podskórnej i skórze właściwej. Nie zawiera BDDE ani żadnych innych czynników chemicznych. Nie jest ani wypełniaczem ani biorewitalizatorem, jest to molekuła młodości przywracająca utracone parametry skóry.

Preparat podajemy techniką iniekcyjną BAP (The Bio Aesthetic Points) po obu stronach twarzy. Jest to szczególnie ważne dla Pań, które nie lubią zabiegów inicjacyjnych. Tutaj ilość nakłuć ogranicza się do dziesięciu.

Jest przebadany klinicznie w Pubmed oraz jest szeroko stosowany od 2015 r. Z badań klinicznych wynika, iż  uruchamia kaskadę naprawczą obejmującą podporową warstwę skóry oraz skórę.

Uzyskujemy efekt podniesienia owalu twarzy, spłycenie zmarszczek oraz zagęszczenie skóry.

Najlepsze efekty uzyskujemy po wykonaniu dwóch zabiegów co 4 tygodnie.

ODBUDOWA I REGENERACJA TKANEK

Preparaty  wykorzystywane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek. Ich działanie wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA, a także reguluje odpowiedzi immunologiczne.

Terapia polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowanie tego uszkodzenia podczas zabiegu specjalistycznego, rozpoczynając w ten sposób intensywny proces regeneracji.

Preparaty te stosujemy w terapii trądziku, blizn potrądzikowych, anty-aging, przy odbudowie skóry oraz redukowania przebawień.

W zależności od użytego preparatu oraz programu zabiegowego uzyskujemy bardzo szeroki wachlarz zastosowań.

KWAS HIALURONOWY
  • Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

Wraz z wiekiem, pod wpływem procesów starzenia oraz działania sił grawitacji, owal twarzy opada i nasila widoczność bruzd nosowo-wargowych. Czasami bruzdy sprawiają, że wyglądamy starzej niż wskazuje nasz rzeczywisty wiek metrykalny.

Można je zauważyć nawet już około 30 roku życia. Dzięki wypełnianiu kwasem hialuronowym, substancją naturalnie występującą w skórze, możemy skutecznie uporać się z tym problemem. Preparat z kwasem hialuronowym doskonale wypełnia ubytki i zmarszczki oraz dodatkowo znacznie podnosi poziom nawilżenia i elastyczności skóry.

Zabieg polega na podaniu do skóry preparatu bazującego na sieciowanym kwasie hialuronowym w miejscu, gdzie tworzy się bruzda nosowo-wargowa.

Podajemy zazwyczaj od 0,5 ml do 1 ml preparatu na każdą bruzdę nosowo-wargową, w zależności od jej wielkości i głębokości. Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi zostać odpowiednio ułożony i rozmasowany w skórze.

Skóra w miejscu poddanym terapii może być zaczerwieniona, lekko opuchnięta i bolesna przy ucisku. Wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni. Efekty zabiegowe utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Jest to zależne od stanu wyjściowego skóry, rodzaju zastosowanego preparatu oraz ogólnej kondycji i trybu życia.

  • Wolumetria – przy pomocy gęstego, sieciowanego kwasu hialuronowego modelujemy rysy twarzy. Pracujemy na kościach jarzmowych, policzkach, brodzie, nosie czy linii żuchwy. Wolumetrię wykonujemy tylko i wyłącznie przy użyciu kaniuli aby zmniejszyć traumatyzację tkanek oraz zminimalizować ryzyko powikłań. Zabieg jest praktycznie bezbolesny.

  • Modelowanie ust – iniekcyjne podanie kwasu hialuronowego do czerwieni wargowej. Niwelujemy tym samym asymetrię, poprawiamy kontur ust oraz wyciągamy czerwień wargową po to, aby uzyskać efekt powiększenia ust bez efektu kaczego dziubka. Pracujemy tylko technikami na płasko. Przed zabiegiem należy stosować witaminę C po to, aby uszczelnić naczynia krwionośne.
  • Wypełnianie doliny łez – jest to zabieg dający natychmiastowy efekt odświeżenia spojrzenia, niwelujemy cienie pod oczami oraz worki. Spojrzenie staje się świeże, wypoczęte a nasza twarz nabiera blasku.
  • Wypełnianie zmarszczek – sieciowany kwas hialuronowy podajemy w zmarszczki lub w bruzdy. Uzyskujemy efekt wygładzenia skóry, wyrównania jej struktury oraz natychmiastowy efekt młodszej skóry.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia to jeden z najlepszych oraz najbardziej popularnych zabiegów estetycznych. Zabieg znakomicie działa na wiele problemów skórnych w zależności od składników aktywnych podawanych w trakcie terapii.

Mezoterapia polega na podawaniu preparatów bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują za pomocą iniekcji. Pokonanie bariery naskórkowej pozwala na uzyskanie bardzo szybkich efektów, gdyż substancje wędrują prosto do skóry właściwej w odpowiednich proporcjach i stężeniu.

Jest to pierwszy z dwóch etapów działania tego zabiegu. Drugim etapem jest inicjowanie samoregeneracji skóry po licznych nakryciach co daje efekt napięcia, ujędrnienia i wygładzenia skóry.

Substancje aktywne oraz mikrouszkodzenia skóry pobudzają fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, poprawiają jakość macierzy zewnątrzkomórkowej oraz pobudzają mikrokrążenie w skórze. Wszystkie te procesy są ważnym elementem w profilaktyce przeciwstarzeniowej ale również w leczeniu pierwszych objawów fotostarzenia, braku jędrności skóry czy tez pierwszych zmarszczek.

Efektem mezoterapii jest nawilżona, odżywiona i napięta skóra o pięknym, równomiernym kolorycie.

Zabiegi mezoterapii igłowej należy wykonywać w serii 3-6 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Call Now Button