Najczęściej zadawane pytania

MAKIJAŻ PO ZABIEGU

Ważne jest to, aby po zabiegach inwazyjnych wstrzymać się od makijażu przez co najmniej 24h.

Chodzi o to, aby skóra miała czas na dojście do siebie po zabiegu, odbudowała swoją strukturę i aby zabezpieczyć ją przed zanieczyszczeniami, które mogą powodować nadkażenia lub infekcje okolicy zabiegowej.

W moim studio wszystkie zabiegu wykonywane są z zachowaniem 100% zasad higieny i aseptyki. Wszystkie narzędzia są jednorazowego użytku, okolice zabiegowe są dokładnie dezynfekowane po to, aby zapewnić Wam bezpieczeństwo zabiegowe.

Jeżeli od razu po zabiegu mezoterapii igłowej czy mikroigłowej, ale tez po mocniejszym peelingu, zaaplikujecie podkład gąbeczką, która leży w kosmetyczce pomiędzy kosmetykami, albo puder pędzlem, który mimo tego, że powinien być regularnie czyszczony, to na pewno zawiera w sobie wiele zanieczyszczeń, resztek waszego zrogowaciałego naskórka oraz sebum.

Przez minimum dobę należy dbać o okolicę zabiegową po to, aby nie zafundować sobie niepotrzebnych problemów. Makijaż odstawiamy na 24h, śpimy w czystej pościeli, korzystamy z czystych ręczników oraz nie przytulamy zwierzaków.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGÓW ESTETYCZNYCH
 • Ciąża
 • Laktacja
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Choroby nowotworowe
 • Antybiotykoterapia
 • Sterydoterapia
 • Stany zapalne
 • Cukrzyca
 • Zaburzenia krzepliwości krwi.
 • Opryszczka
 • Alergie na składniki preparatu lub na środki znieczulające
 • Skłonności do bliznowców
JAK WYGLĄDA KONSULTACJA PRZEDZABIEGOWA?

Zastanawiacie się na czym polega konsultacja przedzabiegowa? Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla Pań, które chcą coś ze sobą zrobić, ale nie wiedzą co, jak i dla Pań świadomych tego, czego ode mnie oczekują.

Konsultację rozpoczynamy od dokładnego demakijażu i przygotowania skóry do diagnostyki. Oceniam stan wyjściowy skóry, jej typ oraz układam sobie w głowie wstępny zarys planowanych terapii.

Kolejnym krokiem jest dogłębny wywiad dotyczący waszego stylu życia, diety, stanu zdrowia, stosowanej suplementacji, terapii i leków. Pytam również o alergie, waszą codzienną pielęgnację, produkty, które stosujecie w domu oraz wszystkie rytuały pielęgnacyjne w domowym zaciszu.

Bardzo ważną kwestią jest również wasza przeszłość związana z pielęgnacją profesjonalną, zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

W momencie, gdy omówimy sobie całą teorię to przechodzimy do tak zwanego „testu lustra”. To od was najpierw chcę usłyszeć, co jest powodem wizyty, w jakim miejscu dostrzegacie mankamenty urody i co chciałybyście zmienić.

Dopiero, gdy znam wasz punkt widzenia to przechodzę do mojej opinii i przedstawiam plan działania.

Zazwyczaj przedstawiam kilka możliwości.

Terapie podstawowe, bardziej złożone, bardziej i mniej zaawansowane- wszystko omawiamy i opisuję Wam przewidywane efekty zabiegowe. Dobieramy również najlepszą pielęgnację domową, układamy plan pielęgnacji domowej oraz usuwamy z niech preparaty, które były źle dobrane do typu skóry.

Zapraszam do zapisów na konsultacje oraz do dołączania do grona moich zadowolonych i zadbanych Klientek

DEMAKIJAŻ

Czy zastanawiałyście się kiedyś nad tym co się co dzieje z Waszą skórą gdy zasypiacie w pełnym lub źle domytym makijażu?

Noc jest czasem naturalnej regeneracji oraz głębokiego dotlenienia dla naszej skóry. Nocą skóra pracuje na podwójnych obrotach a naszym obowiązkiem jest zapewnienie jej do tego odpowiednich warunków.

Pozostawiony na noc makijaż to nie jest już tylko podkład, korektor i puder nałożony rano na twarz, ale również złuszczony naskórek, pot, sebum, bakterie, kurz oraz wszystkie zarazki, które udało nam się „zebrać” w ciągu całego dnia.

Wyobraźcie sobie dzieje się, gdy taką ilość zanieczyszczeń pozostawimy na skórze przez wiele godzin.

Przede wszystkim skóra nie oddycha a to prowadzi do przyspieszonego starzenia. Zanieczyszczenia powodują wzrost liczby wolnych rodników, które uszkadzają włókna kolagenowe oraz odpowiadają za pojawianie się zmarszczek.

Pozostawione kosmetyki kolorowe zatykają ujścia gruczołów łojowych co skutkuje powstawaniem zaskórników a ogromne ilości namnażających się bakterii inicjują pojawienie się wyprysków ropnych co z kolei prowadzi do przebarwień pozapalnych.

Pozostawiona na noc maskara do rzęs otwiera nam drogę do zapalenia spojówek, osłabienia oraz wypadania rzęs. Pamiętajcie, że okolice oka starzeją się najszybciej. Skóra tutaj jest bardzo cienka i wymaga szczególnej opieki. Korektor czy resztki tuszu do rzęs spowodują podrażnienia oraz opuchliznę powiek.

Demakijaż musi być podstawą pielęgnacji u każdej z nas. Pamiętajcie, że ani najdroższe kosmetyki ani najskuteczniejsze zabiegi nie poprawią wyglądu skóry, która nie jest regularnie oczyszczana.

Dla leniwych polecam paczkę chusteczek do demakijażu na szafce nocnej aby nawet najdłuższa impreza nie była powodem do zasypiania w makijażu.

nie wiesz jaki zabieg będzie dla ciebie idealny? napisz!

Call Now Button