Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

W naszej ofercie znajduje się lipoliza iniekcyjna. To nieinwazyjny zabieg pomocny w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Celem zabiegu jest miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej. Procedura polega na wstrzyknięciu w do tkanki podskórnej odpowiednich substancji, które rozpuszczają komórki tłuszczowe. Następnie są one transportowane do wątroby i tam usuwane. W celu przyspieszenia transportu komórek i szybszego pozbycia się ich z organizmu zalecamy przeprowadzenie masażu limfatycznego po zakończeniu lipolizy.

Najczęściej w lipolizie iniekcyjnej wykorzystuje się fosfatydylocholiny, czyli wyciąg z soi oraz deoksycholat – sól żółciową. Poza tym do preparatu dodaje się rozmaite substancje uzupełniające. 

Lipoliza iniekcyjna Katowice i Chorzów – skuteczne modelowanie sylwetki

Wykonywana przez nas lipoliza iniekcyjna w Chorzowie, nieopodal Katowic, ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej, a więc po części jest zabiegiem odchudzającym. Niemniej jednak nie przedstawiamy go jako zabieg modelujący sylwetkę. Lipoliza iniekcyjna służy bowiem usuwaniu tkanki tłuszczowej z niewielkich obszarów ciała. Pozwala pozbyć się jej nadmiaru z obszarów niepodatnych na dietę i ćwiczenia oraz nie dających się usunąć poprzez liposukcję i inne zabiegi. Lipoliza iniekcyjna to doskonałe uzupełnienie dla liposukcji, jednak nie jest to jedyna przyczyna, dla której przeprowadzamy redukcję tkanki tłuszczowej tą metodą, o czym przekonujemy w dalszej części tekstu.

Lipoliza posiada pewne zalety, których pozbawiona jest liposukcja i inne zabiegi. Przede wszystkim są to:

 • Bezinwazyjność – zabieg nie wymaga wykonania cięcia, tak jak ma to miejsce w przypadku liposukcji. Lipoliza jest zatem bezinwazyjna, zwykle nie powodując żadnych skutków ubocznych. Czasami może wystąpić jedynie lekkie zaczerwienienie i dolegliwości bólowe, jednak objawy te mijają najpóźniej po kilku dniach.
 • Możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc – iniekcję można przeprowadzić nawet na szyi.
 • Możliwość redukcji tkanki tłuszczowej również w okolicach wrażliwej skóry – delikatna skóra nie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu, przez co jest on bardzo uniwersalny.

Kiedy lipoliza iniekcyjna to dobry wybór?

Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez przeprowadzenie lipolizy to doskonały sposób, aby pozbyć się:

 • drugiego podbródka,
 • tzw. boczków,
 • tłuszczu w okolicach karku,
 • tłuszczu pod oczami,
 • fałdek w okolicach pośladków,
 • tłuszczu zgromadzonego wokół stawów,
 • tłuszczu z policzków,
 • i w wielu innych sytuacjach.

Występuje u Ciebie któryś z wymienionych powyżej problemów? A może istnieją inne przyczyny, dla których zainteresowała Cię lipoliza iniekcyjna w Chorzowie? Zatem zapraszamy do naszego gabinetu. Zapewniamy profesjonalne przeprowadzenie zabiegu z użyciem najwyższej klasy preparatów.

Call Now Button