Na czym polega zabieg? Jak się do niego przygotować? Czy to boli? Wszystkie pytania i odpowiedzi w zakresie zabiegu modelowania ust.

Na czym polega zabieg?

Iniekcyjne podanie sieciowanego kwasu hialuronowego w okolice czerwieni wargowej. Pozwala nam on na korektę kształtu oraz konturu ust, powiększanie ust za pomocą wyciągnięcia czerwieni wargowej. Pracujemy technikami na płasko, które dają efekt maksymalnej poprawy wyglądu ust bez przerysowanego, kaczego dziubka.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przede wszystkim należy zapoznać się z listą przeciwskazań do zabiegu. Opisaliśmy je w trzech, najważniejszych punktach:

  1. Ciąża, laktacja, antybiotykoterapia, sterydoterapia, zażywanie leków przeciwzakrzepowych, HIV, żółtaczka, choroby autoimmonologiczne, aktywna opryszczka, niestabilna cukrzyca, choroby nowotworowe lub naczyniowe, gorączka, stany zapalne organizmu, czynna infekcje, skłonności do keloidów.
  2. Przed zabiegiem zalecamy ograniczyć spożywanie kawy, czarnej herbaty, napojów energetycznych oraz alkoholu po to aby ograniczyć krwawienie podczas zabiegu i skrócić okres rekonwalescencji.
  3. Polecamy suplementację witaminy C w celu uszczelnienia naczyń krwionośnych.

Czy zabieg modelowania ust boli?

Przed zabiegiem znieczulimy okolicę ust za pomocą maści znieczulającej. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest zupełnie znośny. Klientki oceniają skale bólu średnio na 5/10. Każda klientka wstająca z fotela stwierdza, że spodziewała się czegoś gorszego.

Pamiętajcie, że gdyby było to aż takie straszne to nie byłoby aż tylu kobiet z poprawionymi ustami. Jest zdecydowanie do przeżycia!

Jak będę wyglądać po zabiegu?

Pierwsze spojrzenie w lustro może być nieco szokujące- obrzęk sprawia, że usta po zabiegu wydają się bardzo duże. Efekt, który widzicie w lusterku po zabiegu będzie mniejszy o około 30%. Najgorsza jest pierwsza doba po zabiegu- usta bolą, puchną, stan zapalny sprawia spory dyskomfort. Mogą występować siniaki lub krwiaki. Po upływie 24-48 h najgorszy obrzęk zaczyna ustępować.

Usta przy technikach płaskich są mocno straumatyzowane, nakłuć jest stosunkowo dużo dlatego, że z każdym nakłuciem podajemy mikroskopijne ilości preparatu po to aby zapewnić maksymalnie naturalny efekt.

Po 30 dniach usta są wygojone, równe, bez wyczuwalnych grudek i obrzęku. Struktura ust staje się taka sama jak ust naturalnych.

Jakie są środki zachowawcze po zabiegu?

Nie zależy dotykać okolicy zabiegowej aby nie zanieczyścić ran po nakłuciach. Nie zalecamy tez masowania ust, picia alkoholu czy palenia papierosów. Ograniczamy przegrzewanie okolicy zabiegowej, bezwzględnie zakazane jest solarium, sauna czy opalanie na słońcu. Nie należy tez wykonywać forsujących ćwiczeń przez 3-4 dni.

Po 14 dniach zapraszamy na bezpłatną kontrole po zabiegową.

Call Now Button