Głęboki peeling – jak wygląda zabieg? Ile trwa?

ZABIEG TRZYDNIOWY:

jakie zalecenia do deep phyto peeling
Wygląd skóry po pierwszym dniu deep phyto peelingu

Dzień 1- najmniej przyjemny dzień zabiegowy. Po zastosowaniu aktywatora w skórę twarzy wcierana jest mieszanka ziół, uczucie tarcia, niezbyt przyjemne. Trwa to około 5 minut, po czym zioła pozostawiamy na skórze na około 15 minut. Kolejnym etapem jest aplikacja kwasów. Jest to zdecydowanie najgorsza część zabiegu w moim odczuciu. Mocne uczucie pieczenia i silnego gorąca. Trwa to 3-5 minut. Po tym czasie cały dyskomfort mija. Na koniec aplikujemy maskę łagodzącą.

Dzień 2- Zabieg jest bardzo podobny, nie ma już momentu intensywnego wcierania maski ziołowej w skórę. Skóra była mocno zaczerwieniona, nie bolała.

Dzień 3- Ostatni dzień zabiegowy, aplikacja samego kwasu. Skóra była mocno czerwona, nie bolała, widoczne były pierwsze brązowe punkty (martwy naskórek)- OSTATNI DZIEŃ ZABIEGOWY

Dzień 4- Skóra mocno napięta, błyszcząca, nadal lekko zaczerwieniona. Nie odczuwałam żadnego dyskomfortu poza dziwnymi spojrzeniami na ulicy J

Dzień 5- skóra mocno ściągnięta, nieco ograniczona mimika. Przy mowie czy jedzeniu uczucie ograniczonej swobody ruchów twarzy. Nic nie boli, nie piecze. Moje odczucia oceniam po prostu jako dziwne.

Dzień 6- skóra w okolicy ust zaczęła pękać. Nowa skóra jest mocno zaróżowiona- widać, że za wcześnie została odkryta spod warstwy złuszczonego naskórka. Były to wynikiem mówienia, jedzenia, śmiechu. Należy wstrzymać się od dotykania tej okolicy, skóra jest mocno nadwrażliwa i potrzebuje czasu na regenerację oraz odbudowę płaszcza hydrolipidowego. Pozostała część twarzy nadal mocno napięta, brak dyskomfortu.

Dzień 7- Skóra zaczyna schodzić przy płatkach nosa, na policzkach, pęka w okolicach mimicznych. Nic nie boli, nie piecze. Bardzo kusi do zrywania martwego naskóra, jednak jest to mocno zabronione.

Dzień 8- Dolny poziom twarzy jest już wyłuszczony, nowa skóra jest niesamowicie gładka, miękka, bez rozszerzonych ujść gruczołów łojowych, koloryt jest wyrównany mimo tego, że skóra nadal jest mocno nadwrażliwa i lekko różowa. Zaczyna się łuszczyć czoło.

Dzień 9- Po całym dniu 8 spędzonym w maseczke zauważyłam mocne podrażnienie dolnego poziomu twarzy, na brodzie pojawiły się dwie zmiany ropne. Tak zwany Mask Acne nadal się pojawia. Pozostałe okolice są gładkie i nieskazitelne. Czoło jest już prawie całkowicie złuszczone i wygląda bardzo dobrze.

Dzień 10- Po zabiegu Oxygen Carboxy Therapy pozbyłam się resztek rogowaciejącej skóry. Skóra ma jednolity koloryt, brak rozszerzonych porów. Zostały niewielkie zaskórniki na nosie, poza tym wszelkie zanieczyszczenia skóry zniknęły. Skóra jest nadal mocno wrażliwa i miejscami lekko różowa.

Jakie są wskazania do zabiegu głębokiego peelingu?

Wskazania do zabiegu:

 • nadmierna keratynizaja
 • rozszerzone pory
 • blizny potrądzikowe
 • trądzik
 • zaburzenia pigmentacji
 • odbudowa i odżywienie skóry
 • rozstępy

Jakie są możliwe powikłania po głębokiego peelingu?

Możliwe powikłania:

 • blizny
 • przebarwienia
 • podrażnienia
 • rany

oraz powikłania wynikają z nieprawidłowej pielęgnacji skóry po zabiegu.

O nas

www.asystetnka.pro

Call Now Button