Zaskórniki- czym są?

Zaskórniki na skórze twarzy są bardzo powszechnym problemem. Nadmierne namnażanie komórek, które jest połączone z nieprawidłowym złuszczaniem martwych komórek naskórka i nagromadzeniem dużej ilości sebum, prowadzą do powstania zaczopowanej grudki. W zaskórniku otwartym ujście mieszka włosowego się nie domyka. Niekiedy na jego powierzchni pojawia się czarny punkt. To wynik utlenienia się czopu rogowo-tłuszczowego. W zaskórniku zamkniętym widać, jak spod skóry prześwituje czop łojowo-rogowy (biaława grudka). Zawartość mieszka nie może wydostać się na zewnątrz, bo ujście jest zatkane.

Jak walczyć z zaskórnikami?

Oczyszczamy skórę manualnie, następnie obkurczany ujścia gruczołów łojowych preparatami kwasowymi o niskim pH oraz silnych właściwościach bakteriostatycznych.

Zaskórnik usunięty- co dalej?

Po dokładnym oczyszczeniu skóry zaczynamy terapię łączoną peeling + mezoterapia mikroigłowa.
Efekty są bardzo zadowalające, należy jednak pamiętać o tym, że zaskórniki będą wracać gdy zapomnimy o odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnym oczyszczaniu skóry. Indywidualne terapie oraz pielęgnacja są dobierane dla każdego klienta/klientki w naszym gabinecie.

Call Now Button